Συνεργασίες
Ο παιδικός μας σταθμός συνεργάζεται άμεσα με παιδικούς σταθμούς και νηπιαγωγεία της Φιλανδίας, Ισπανίας και Γαλλίας στα πλαίσια του προγράμματος Comenius. Επίσης συνεργαζόμαστε με σχολεία της Ουγγαρίας, Εσθονίας και Σλοβακίας με το πρόγραμμα Erasmus+
Ανταλλάσσουμε ιδέες και projects με επισκέψεις στις χώρες αυτές, αυτοαξιολογούμαστε και ανατροφοδοτούμε τις γνώσεις μας και τις δημιουργικές δράσεις μας .
![Συνεργασίες 1 groups 4](https://mpop.gr/wp-content/uploads/2022/08/groups-4.png)
![Συνεργασίες 2 home main 12](https://mpop.gr/wp-content/uploads/2022/08/home-main-12.png)
![Συνεργασίες 3 συνερφασίες-μαιρη-ποππινς-παιδικός-σταθμός](https://mpop.gr/wp-content/uploads/2023/04/συνερφασίες-μαιρη-ποππινς-παιδικός-σταθμός.jpg)
![Συνεργασίες 4 Συνεργασίες-παιδικός-σταθμός-η-χώρα-της-Μαίρη-Πόππινς-4-1024x793](https://mpop.gr/wp-content/uploads/2023/04/Συνεργασίες-παιδικός-σταθμός-η-χώρα-της-Μαίρη-Πόππινς-4-1024x793-1.jpg)
Διακρίσεις
![Συνεργασίες 2 home main 12](https://mpop.gr/wp-content/uploads/2022/08/home-main-12.png)
Στα πλαίσια του θέματος τα δικαιώματα των παιδιών και της παράστασής μας «Ταξιδεύοντας με τα παιδιά στη χώρα των δικαιωμάτων» η Unicef βράβευσε το Μαίρη Πόππινς στην κατηγορία «Σχολείο Υπερασπιστές των παιδιών».